Sonlarken…

Sevgili okurlar, saygıdeğer yazar dostlar, Pirtuk û Wêje´ye emeği geçmiş arkadaşlar,

yola çıkarken dünya çapında ezilenlerin ve edebiyatın saflarında kendilerini gören, bulan ve buna gönüllülük temelinde razı olan bir yazarlar kolektifi oluşturalım istedik. Ola ola sağlam bir arşiv olduk. Daha iyisini yapamadık.

1.jpg

Üçüncü yaşımıza girmeye birkaç hafta kala artık bu projenin tutmadığını, son iki hafta içerisindeki uzun konuşma ve tartışmalarımız sonucunda almış olduğumuz bir kararla daha fazla zorlamanın da bir anlamı olmadığını anlamış vaziyetteyiz. İtiraf etmek gerekirse aradığımız nitelikli ilgiyi ve okuru bulamadık. Haddinden fazla beklenmedik tıklamalar ilginin değil daha çok merakın, aktif katılımcılıktan öte pasif seyirciliğin kanıtı bizim için. Biz edebiyat yapmak, edebiyatı anlamak, konuşmak tartışmak, tartıştırtmak istiyoruz. Ama gelinen noktada bunu gerçekleştirebilmek mümkün görünmüyor.

Ayrıca değinmekte yarar var, bugüne kadar bir kuruş dahi sarf etmeyen, iki kelime Kürtçe bilmeyenlerin meydana getirdiği bu eser, istenirse aslında çok iyi şeylerin yapılabileceğine emsal teşkil edebilir. Bu zahmetli ve engebeli yolda bize sahip çıkan, destek sunan, moral veren tüm dostlara teşekkürler ediyoruz.

Bilmeden birilerini kırmış, incitmiş veya yaralamışsak eğer bunun için ayrıca üzüntülerimizi belirtiriz. Bütün samimiyetimizle kesinlikle böyle bir amaç gütmediğimizi, ayrıştırmaktan çok bütünleştirmeye çalışan, yapıcı, özgürlükçü, çoğulcu, renkli, demokratik bir anlayışla ancak bu kadarını yapabildik. Takdir sizlerin. Daha edebi ve kalıcı çalışmalarda başka benzer projelerde buluşmak üzere.

Edebi sevgi ve dostlukla kalın.

Editör

02.05.2019

1 Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s